Rejestracja  

Netto Polska ma nowego dyrektora. Pochodzi z Raciborza

Pochodzący z Raciborza Janusz Stroka 3 stycznia objął stanowisko dyrektora generalnego sieci handlowej Netto Polska. Głównym jego zadaniem będzie przyspieszenie wzrostu i dalszy rozwój sieci handlowej Netto w Polsce.

Czytaj więcej...

Zmiany w ZUS dotyczące zwolnień lekarskich

Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Jeszcze tylko do 30 czerwca 2018 r. będą funkcjonować papierowe formularze ZUS ZLA, ponieważ już od 1 lipca lekarze będą wystawiać tylko zwolnienia elektroniczne.

Czytaj więcej...

Ważna informacja dla zatrudniających cudzoziemców

W związku ze zmianami w zakresie zatrudniania cudzoziemców, które będą obowiązywały od stycznia 2018 r., raciborski Powiatowy Urząd Pracy wyznaczył datę, do której będzie przyjmował dotychczasowe oświadczenia.

Czytaj więcej...

Własny biznes - tak to się robi w Raciborzu

Raciborski biznes ma długą tradycję. Najliczniejszą grupę stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa. Właściciele firm podkreślają, że Racibórz to atrakcyjne miejsce do prowadzenia własnej działalności, co potwierdza m.in. długi staż wielu raciborskich przedsiębiorstw, a jednocześnie nowe pomysły biznesowe, które powstają i są realizowane w naszym mieście.

Czytaj więcej...

PUP ma jeszcze bony na zasiedlenie

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu uprzejmie informuje, że posiada jeszcze środki finansowe przeznaczone na realizację bonów na zasiedlenie dla osób bezrobotnych do 30 roku życia (kwota wnioskowana: 8.000 zł).

Czytaj więcej...