Rejestracja  

Mirosław Lenk nagrodzony za odpowiedzialną politykę inwestycyjną i racjonalne zarządzanie miastem

Za odpowiedzialną politykę inwestycyjną i skuteczne zachęcanie inwestorów do lokowania w Raciborzu swojego kapitału, a także za racjonalne zarządzanie miastem, dbałość o jego zrównoważony rozwój i wsłuchiwanie się w potrzeby obywateli decyzją działaczy samorządu gospodarczego Śląska skupionych w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk został uhonorowany Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji - podaje Urząd Miasta w Raciborzu.

Prestiżowe wyróżnienia jakimi są diamentowe, kryształowe, platynowe i złote Laury Umiejętności i Kompetencji już od 26 lat trafiają do liderów gospodarczych; osób, firm, instytucji i organizacji będących symbolami swojego czasu. Tegoroczne Laury wręczone zostały w sobotę, 20 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu podczas XXVI Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji, będącej symbolicznym podsumowaniem roku 2017 w dziedzinie gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Wydarzenie to jak co roku, zgromadziło ok 2000 gości – parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, wybitnych przedstawicieli świata nauki, twórców kultury oraz przedsiębiorców.

W gronie laureatów Platynowego Śląskiego Wawrzyna w tym roku znalazł się Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk. Kapituła przyznała to wyróżnienie w dowód uznania za:

• racjonalne zarządzanie miastem i dbałość o jego zrównoważony rozwój w wymiarze społecznym, ekonomicznym i kulturalnym,

• odpowiedzialną politykę inwestycyjną i skuteczne zachęcanie inwestorów do lokowania w nim kapitału,

• wieloletnią pracę na rzecz lokalnego samorządu,

• aktywne wsłuchiwanie się w potrzeby obywateli oraz prospołeczną postawę,

• działalność na rzecz współpracy Polsko-Czeskiej.

Tegorocznym laureatem Platynowych Laurów została także zrzeszająca obecnie 83 firmy Raciborska Izba Gospodarcza. Historię Laurów tworzą wielkie indywidualności, zespoły ludzi wybitnych, autorytety moralne, liderzy życia gospodarczego, kulturalnego i społecznego, politycy – słowem: osoby, których wpływ na otaczającą nas rzeczywistość jest niezaprzeczalny. Na przestrzeni lat diamentowymi laurami wyróżnione zostały takie osobistości, jak Ojciec Święty Jan Paweł II, Jan Nowak Jeziorański, Władysław Bartoszewski, czy Andrzej Wajda.

Źródło: www.naszraciborz.pl