Rejestracja  

Nie tylko lokale, ale i hale... Spore zainteresowanie przedsiębiorców

W odpowiedzi na potrzeby raciborskich przedsiębiorców, w 2016 roku wprowadzono program „Hale do wynajęcia” umożliwiający najem większych powierzchni do prowadzenia własnego biznesu. Program objął 6 hal, o łącznej powierzchni prawie 1200 m2 przy ul. Adamczyka 10.

Przedsiębiorcom zaoferowano nie tylko dogodnie usytuowane pomieszczenia pod produkcję i usługi, do których prowadzi dostosowana do ciężkiego transportu droga, ale też korzystne ceny. Teren na którym zlokalizowane są hale jest ogrodzony i monitorowany, co daje inwestującym tam przedsiębiorcom gwarancję bezpieczeństwa.

Program ten spotkał się z pozytywnym odbiorem. Aktualnie w ofercie programu została jeszcze tylko jedna wolna „hala do wynajęcia”, pozostałe obiekty są już w posiadaniu przedsiębiorców. Powodzenie wdrożonych przez Miasto Racibórz programów „Lokale na start”oraz „Hali do wynajęcia” potwierdzają działania innych samorządów, które wzorując się na Raciborzu wprowadzają podobne inicjatywy. Racibórz stał się więc inspiracją dla innych w powyższym zakresie.

Źródło: www.naszraciborz.pl