Rejestracja  

Racibórz, to dobry kierunek! III Forum Gospodarcze już 13 czerwca

Przedsiębiorczy Racibórz zaprasza serdecznie do udziału w III Forum Gospodarczym w Raciborzu. Tegoroczna edycja odbywać będzie się pod hasłem "Racibórz, to dobry kierunek!". Sprawdź szczegóły.

III Forum Gospodarcze w Raciborzu składać będzie się z trzech głównych elementów. Pierwszym z nich będzie wizyta studyjna, tzw. study tour pod patronatem Gazety Wyborczej. W trakcie wyjazdu uczestnikom przedstawione zostaną tereny inwestycyjne zlokalizowane przy ulicy Cecylii i Gospodarczej. Dodatkowo uczestnicy wizyty studyjnej będą mieli możliwość wizyty w największych zakładach pracy w Raciborzu. Wizyta, która będzie początkiem III Forum gospodarczego odbędzie się 13 czerwca (środa) w godzinach od 9.00 do 11.30. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Drugą częścią Forum Gospodarczego panel ekspercki na temat możliwości przyciągnięcia zagranicznych inwestorów do Raciborza, oraz debata otwarta poruszająca temat wpływu inwestycji i kapitału zewnętrznego na jakość życia w mieście. Wystąpienie otwierające tę cześć Forum Gospodarczego wygłosi Mirosław Lenk, prezydent miasta Racibórz. Druga część Forum odbędzie się w Hotelu Racibor i trwać będzie w godzinach od 12.00 do 16.00.

Na zakończenie III Forum Gospodarczego odbędzie się prelekcja inspiracyjna pod tytulem "Pełna MOC możliwości". W jej trakcje swe wystąpienie wygłosi Jacek Walkiewicz, specjalista w zakresie psychologii bizesu, członek Stowarzyszeni Profesjonalnych Mówców. Ta część Forum odbywać będzie się na Zamku Piastowskim w godzinach od 17.00 do 19.00. Ogólnym celem forum jest dyskusja na temat wpływu inwestycji realizowanych w mieście na jego rozwój, przedsiębiorczość, rynek pracy i życie mieszkańców, a także promocja gospodarcza Miasta Raciborza, ze szczególnym uwzględnieniem terenów inswestycyjnych.

Organizatorzy do udziału w III Forum Gospodarczym zapraszają w szczególności:

- przedstawicieli przedsiębiorstw zainteresowanych inwestowaniem w Raciborzu na preferencyjnych warunkach
- mieszkańców Raciborza, którzy chcieliby dowiedzieć się jakie działania podejmuje Miasto Racibórz w celu rozwoju Raciborza i poprawy jakości życia w mieście
- dziennikarzy zainteresowanych problematyką terenów inwestycyjnych i zasad otrzymania preferencyjnych warunków dla potencjalnych inwestorów
- przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu zainteresowanych problematyką inwestycji.

Osoby zainteresowane udziałem w Forum są proszone o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ. Udział w Forum jest bezpłatny.

Źródło: www.naszraciborz.pl