Rejestracja  

Docenić kreatywność

Trwa nabór do kolejnych edycji konkursów „Innowator Śląska 2012" oraz „Współpraca sfery przedsiębiorstw i nauki".

 Innowacyjne firmy i jednostki sektora badawczo-rozwojowego województwa śląskiego mogą promować wdrożone rozwiązania innowacyjne w ramach dwóch konkursów: „Innowator Śląska 2012" oraz „Współpraca sfery przedsiębiorstw i nauki" organizowanych pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego w ramach marki INNOSILESIA.

1344502784.

„Innowator Śląska 2012" to konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii przy Górnośląskiej Agencji Promocji Przedsiębiorczości SA. To już piąta edycja konkursu mającego na celu wyłonienie najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo oraz instytucję sektora badawczo-rozwojowego.

Konkurs ma na celu promowanie nowych rozwiązań, propagowanie dobrych przykładów, zachęcanie do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych, wprowadzania stosownych zmian w wewnętrznej organizacji pracy czy podejmowania szkoleń w tym zakresie. Skierowany jest do przedsiębiorstw oraz instytucji sektora badawczo-rozwojowego, które mogą poszczycić się sukcesami w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych lub technologicznych, w tym opracowaniem własnych pomysłów bądź udoskonaleniem zakupionej technologii.

O tytuł mogą ubiegać się: mikro- mali i średni przedsiębiorcy oraz instytucje sektora badawczo-rozwojowego posiadający siedzibę na terenie województwa śląskiego.

Nagroda specjalna Marszałka Województwa Śląskiego INNOSILESIA wynosi 5000 zł. Dodatkowo laureaci otrzymują dyplomy, prawo do korzystania z logo INNOSILESIA przy oznaczaniu swoich towarów i usług oraz sponsorowany artykuł w lokalnej prasie.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są w biurze konkursu do 1 lutego 2013 r.

Biuro Konkursu: Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości SA
ul. Astrów 10, 40-045 Katowice, tel. (032) 730 48 53 lub 43
www.gapp.pl

Organizowany po raz drugi konkurs „Współpraca sfery przedsiębiorstw i nauki" nagradza osiągnięcia wynikające ze współpracy przedsiębiorców i jednostek naukowych. Współorganizatorem tego konkursu jest Park Naukowo-Technologiczny „TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. w ramach projektu „Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego".

Konkurs ma na celu zachęcanie przedsiębiorstw i jednostek naukowych do wspólnego poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych i produkcyjnych, promowanie wdrażania innowacyjnych rozwiązań w województwie śląskim. Najbardziej innowacyjne rozwiązania wdrożone dzięki współpracy śląskich przedsiębiorstw i jednostek naukowych będą promowane jako „dobre praktyki".

Do konkursu mogą przystąpić jednostki naukowe oraz przedsiębiorstwa, które zgłaszają powstanie i wdrożenie innowacyjnego rozwiązania powstałego w wyniku wzajemnej współpracy.

W konkursie przewidziano trzy nagrody pieniężne (1 miejsce - 5000 zł, 2 miejsce - 3000 zł, 3 miejsce - 2000 zł). Laureaci mogą posługiwać się logo INNOSILESIA w zakresie oznaczania swoich towarów i usług oraz w celach promocyjno-marketingowych.

Zgłoszenia do 29 marca 2013 przyjmuje Biuro Konkursu:

Park Naukowo-Technologiczny TECHNOPARK Gliwice, ul. Konarskiego 18C, Gliwice (sekretariat) www.technopark.gliwice.pl (Katarzyna Kowol 32 335 85 40, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Ogłoszenie wyników obu konkursów odbędzie się na corocznej gali. Konkursy współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Szczegóły TUTAJ