Rejestracja  

PRZEDSIĘBIORCO! WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ !

SME Panel – konsultacje nt. dobrowolnego oznaczania pochodzenia na etykietach produktów spożywczych reklamy wprowadzającej w błąd oraz nieuczciwych praktyk marketingowych, dotyczących relacji między przedsiębiorstwami.

PRZEDSIĘBIORCO! WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ !

Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., w ramach projektu Enterprise Europe Network, po raz kolejny serdecznie zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych pod nazwą SME Panel, realizowanych na zlecenie Komisji Europejskiej.

Bieżące konsultacje dotyczą dobrowolnego oznaczania pochodzenia na etykietach produktów spożywczych.

Głównym celem badania jest ocena wpływu na sektor MŚP regulacji i przepisów UE, które wejdą w życie pod koniec 2014 r.
Kontekst

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji o żywności, zostało przyjęte 25 października 2011 r. i zastąpi, od 13 grudnia 2014 r., Dyrektywę 2000/13/WE. Głównym celem rozporządzenia jest jasne, zrozumiałe i odpowiednie informowanie nt. produktów spożywczych, poprzez szczegółowe przepisy dotyczące etykietowania.

W związku z tym, rozporządzenie zawiera wykaz informacji, które muszą być umieszczane na etykietach żywności i określa ogólne zasady, które mają zastosowanie do dodatkowych, dobrowolnych informacji. Na przykład informacje takie jak: nazwa żywności, wykaz jej składników i data trwałości są obowiązkowe, w przeciwieństwie do wskazania pochodzenia produktu, które jest obowiązkowe dla niektórych produktów (np. świeże mięso i ryby lub świeże owoce i warzywa), a dla innych dobrowolne.
Adresaci konsultacji:

Jako najbardziej istotne dla przeprowadzanej analizy, wskazano firmy produkcyjne działające w 4 obszarach (obok kody działalności wg NACE):

przetwórstwo owoców i warzyw (10.39)
wyroby cukiernicze i przekąski (10.71, 10.72)
dania gotowe, kanapki (10.85, 10.86)
przetwórstwo mięsne (10.11, 10.12, 10.13)

Prosimy o przesłanie wypełnionych ankiet na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 15 marca 2013 r.

Państwa wkład w tworzenie przyjaznego przedsiębiorcom prawa jest niezwykle istotny.

 

Dokumenty do pobrania TUTAJ

Źródło: www.enterprise.garr.pl