Rejestracja  

Już 15 października Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie

Już 15 października o godzinie 9:00 rozpocznie się kolejne szkolenie w Inkubatorze Przedsiębiorczości. Tym razem szeroko omówione zostaną podstawy prawne w małej firmie, czyli rodzaje działalności gospodarczej, umowy czy odpowiedzialność prawna. Szkolenie jest bezpłatne. Poprowadzi je Adwokat Piotr Łysko.

Szkolenie zostało przygotowane z myślą o raciborskich przedsiębiorcach, mieszkańcach Raciborza zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej oraz studentach i absolwentach, którzy są gotowi, by urzeczywistnić swoje biznesowe plany.

Zagadnienia, które będą przedmiotem szkolenia:

- podstawy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce;
- omówienie podstawowych aspektów działalności gospodarczej (jakie są relacje pomiędzy przedsiębiorcą a innymi przedsiębiorcami, pracownikami, administracją skarbową);
- omówienie podstawowych umów handlowych, z którymi uczestnicy szkolenia będą mogli się spotkać (umowa najmu, umowa zlecenie, umowa o dzieło i inne);
- przedstawienie aspektów związanych z cash-flow na rynku (jak nie wpaść w pułapkę braku pieniędzy kiedy nasi kontrahenci nam nie płacą, jak przeprowadzić windykację polubowną i sądową, jak zabezpieczyć umowę handlową).

Szkolenie poprowadzi adwokat Piotr Łysko - ekspert w zakresie prawa handlowego i gospodarczego; komentator bieżących spraw z zakresu prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego m.in. dla Rzeczpospolitej, TVN Turbo czy TVP Katowice; założyciel i wiceprezes Stowarzyszenia "Przedsiębiorcy z Wyboru"; trener młodych przedsiębiorców, z ponad 200-godzinnym doświadczeniem w prowadzeniu wykładów dla przedsiębiorców i startupów. Prowadzący jest doktorantem prof. dr hab. Roberta Gwiazdowskiego, a doświadczenie zdobywał w uznanych warszawskich i śląskich kancelariach.

Zapisy na warsztat przyjmowane są za pośrednictwem serwisu evenea.pl

Szkolenie: Podstawy prawne w małej firmie - rodzaje działalności gospodarczej, umowy, odpowiedzialność prawna
Data: 15 października 2016 r. | godz.: 9:00-17:00
Miejsce: Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu (Stefana Batorego 7, sala konferencyjna)
Inkubator Przedsiębiorczości jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Racibórz. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Radio Vanessa FM. Inkubator prowadzi Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

Źródło: www.raciborz.pl