Rejestracja  

Rozstrzygnięcie konkursu „Zaprezentuj swój biznesplan”

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (13-19.11.2017 r.) Starosta Raciborski ogłosił 15 września 2017 r. konkurs pn. „Zaprezentuj swój biznesplan” dotyczący pomysłu na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym. 15 listopada na Zamku Piastowskim poznaliśmy autorów najlepszych koncepcji.

Czytaj więcej...

Odnawialne źródła energii dla mieszkańców gminy Krzanowice - samorząd stara się o dofinansowanie

Gmina Krzanowice proponuje mieszkańcom możliwość uczestniczenia w projekcie „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców gminy Krzanowice”.

Czytaj więcej...

Aplikacja stworzona przez raciborzan ma już prawie milion pobrań

Michał i Tomek Machniak pięć lat temu zdecydowali, że stworzą aplikację z gazetkami promocyjnymi marketów. Takie programy sprawnie działały w Niemczech, a w Polsce takie rozwiązanie nie było popularne. Postanowili to zmienić i stworzyć program "Moja Gazetka", który podbija polski rynek. I nie tylko.

Czytaj więcej...

Biznes.gov.pl - wszystko dla biznesu w jednym miejscu

Chcesz nawiązać współpracę z partnerem biznesowym? Chciałbyś dowiedzieć się czy Twój odbiorca ma zarejestrowaną działalność i od kiedy ją prowadzi? Potrzebujesz informacji o tym czy kontrahent jest podatnikiem VAT? Informacje możesz uzyskać za darmo, jeśli skorzystasz z publicznych rejestrów - Ministerstwo Rozwoju informuje o zaletach strony z informacją gospodarczą.

Czytaj więcej...

Mechanik otrzyma prawie 1,7 mln dofinansowania UE

Indywidualna ścieżka rozwoju zawodowego, sprofilowane doradztwo zawodowe, dedykowane kursy certyfikowane, płatne praktyki i staże, wizyty studyjne w firmach i zajęcia warsztatowe na wyższej uczelni. W ciągu trzech najbliższych lat 100 uczniów i 15 nauczycieli „Mechanika” skorzysta z oferty projektu Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim - CKZiU nr 2 "Mechanik".

Czytaj więcej...