Rejestracja  

Rozstrzygnięcie konkursu „Zaprezentuj swój biznesplan”

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (13-19.11.2017 r.) Starosta Raciborski ogłosił 15 września 2017 r. konkurs pn. „Zaprezentuj swój biznesplan” dotyczący pomysłu na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym. 15 listopada na Zamku Piastowskim poznaliśmy autorów najlepszych koncepcji.

Ideą konkursu było kształtowanie postaw przedsiębiorczych, zachęcenie uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 31.10.2017 r. Celem było wyłonienie trzech najlepszych pomysłów na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym. Na konkurs wpłynęło pięć formularzy zgłoszeniowych, w tym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik" w Raciborzu trzy formularze zgłoszeniowe, z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu jedno zgłoszenie oraz jeden formularz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.

Po zapoznaniu się z pracami oraz prezentacjami pomysłów przez uczestników konkursu Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu nagród:
- za zajęcie I MIEJSCA nagrodę otrzymał DOMINIK ŚWIĘTY, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik" w Raciborzu, działalność w zakresie mobilnych usług spawalniczych dla rolników, usuwania usterek CO, liftingu starych motocykli i samochodów, renowacji felg aluminiowych, wykonywania ogrodzeń, balustrad itp. oraz drobnych usług spawalniczych;
- za zajęcie II MIEJSCA nagrodę otrzymał KAROL ONYSZKIEWICZ, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, działalność ESCAPE ROOM;
- za zajęcie III MIEJSCA nagrodę otrzymał PAWEŁ CYGLER, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik" w Raciborzu, działalność w zakresie usług związanych z utrzymaniem czystości w budynkach mieszkalnych, biurowych, a także w obejściach wokół tych budynków.
Wyróżnienia otrzymali:
- PAWEŁ PLOTTEK, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, działalność rachunkowo-księgowa, doradztwo podatkowe;
- MARCIN STANEK, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik" w Raciborzu, działalność związana z obsługą rynku nieruchomości, podnajem mieszkań.

Źródło: www.zamekpiastowski.pl