Rejestracja  

Aplikacja stworzona przez raciborzan ma już prawie milion pobrań

Michał i Tomek Machniak pięć lat temu zdecydowali, że stworzą aplikację z gazetkami promocyjnymi marketów. Takie programy sprawnie działały w Niemczech, a w Polsce takie rozwiązanie nie było popularne. Postanowili to zmienić i stworzyć program "Moja Gazetka", który podbija polski rynek. I nie tylko.

Moja Gazetka w Polsce dobiła do 700 tys. pobrań, ale program nie działa tylko na rodzimym rynku. Od kilku lat z aplikacji Polaków korzystają m.in. mieszkańcy Czech, Ukrainy, Białorusi i Rosji. Łącznie w tych krajach licznik pobrań sięgnął 300 tys.. Jak wyglądała historia tego programu na smartfony? – Tomek pracował w Hamburgu i zauważył, że jest kilka takich aplikacji na rynku niemieckim. W Polsce wygodnej aplikacji do przeglądania gazetek nie było – opowiada Michał Machniak, CEO Moja Gazetka.

W 2012 roku na polskim rynku działała tylko jedna aplikacja, ale umożliwiała jedynie pobranie gazetki na telefon, co dla użytkownika nie było wygodnym rozwiązaniem. – Postanowiliśmy, że wykorzystamy niszę i napiszemy własną – dodaje Michał Machniak. Bracia natychmiast przeszli do działania, pierwszy projekt powstał już we wrześniu tego roku, ale ze względu na inne obowiązki założycieli aplikacja premierę miała dopiero w lutym 2013 roku.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Źródło: www.mamstartup.pl