Rejestracja  

Racibórz otwiera drzwi inwestorom

Racibórz to nie tylko dobry kierunek dla turystów, ale również inwestorów. Od wielu lat jest częścią podstrefy gospodarczej w okręgu jastrzębsko-żorskim oferując potencjalnym inwestorom w pełni uzbrojone działki. Atutem prowadzenia działalności w Raciborzu jest łatwy dostęp do lotnisk, węzłów kolejowych czy portów rzecznych. Samorządowcy wiedzą też, że dziś nie wystarczy dobre miejsce do inwestowania, młodzi przedsiębiorcy szukają przede wszystkim dobrego miejsca do życia.

Czytaj więcej...

Ratusz pokazał, gdzie pobiegnie obwodnica Raciborza i jak będzie wyglądała strefa biznesu

Urząd Miasta w Raciborzu pochwalił się nowym filmikiem z serii Invest in Racibórz. Obejrzenie zajmie niecałą minutę, ale w tym czasie, poza ciekawymi ujęciami z lotu ptaka, można zobaczyć wizualizacje z przebiegiem obwodnicy miasta od Rybnickiej wzdłuż Ulgi do Miedoni oraz strefą gospodarczą na Ostrogu w przyszłości.

Czytaj więcej...

Wiosną ma ruszyć budowa dwóch budynków wielorodzinnych przy Łąkowej

- Jest już pozwolenie na budowę. Czekamy jeszcze na kosztorys - mówi wiceprezydent Irena Żylak. Zapowiada, że we wrześniu do Banku Gospodarstwa Krajowego trafi wniosek o dofinansowanie inwestycji. Przy Łąkowej, począwszy od strony Tesco, mają powstać na początek dwa pierwsze budynki wielorodzinne z 96 mieszkaniami. Wbicie pierwszej łopaty zaplanowano na wiosnę 2018 roku. Docelowo teren po byłych ogródkach ma się stać dużym osiedlem.

Czytaj więcej...

Miasto Racibórz sprzedało siódmą działkę w strefie małego i średniego biznesu przy Bartka Lasoty

Ratusz znalazł nabywcę na siódmą działkę inwestycyjną w strefie przy ul. Bartka Lasoty w sąsiedztwie linii kolejowej Racibórz-Markowice (wjazd od ul. Rybnickiej). W ofercie są jeszcze dwie nieruchomości.

Czytaj więcej...

Miasto Racibórz sprzedaje kolejną działkę w strefie, bo zgłosił się inwestor

3 sierpnia prezydent wydał zarządzenie w sprawie sprzedaży w drodze przetargu działki inwestycyjnej objętej Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Nieruchomość obejmuje prawie 2 ha powierzchni. Cena wywoławcza brutto ustalona jest na 560 tys. zł. Jest już zainteresowany inwestor, który złożył list intencyjny na zakup tej działki.

Czytaj więcej...