Rejestracja  

Blisko 80 mln zł z budżetu województwa na obwodnicę Raciborza

Chodzi o odcinek od Miedoni wzdłuż Ulgi do ul. Rybnickiej, na który przyznano blisko 140 mln zł. Inwestorem jest podległy marszałkowi Zarząd Dróg Wojewódzkich z Katowic. Całość ma być warta około 200 mln zł. Trwają jeszcze procedury związane z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń.

Czytaj więcej...

Osiedle na Łąkowej z dofinansowaniem z Banku Gospodarstwa Krajowego

Racibórz otrzyma dofinansowanie na budowę nowych mieszkań komunalnych przy ul. Łąkowej. W sumie do 2021 r. w tej lokalizacji wybudowanych zostanie 96 mieszkań komunalnych. Planowany koszt inwestycji to łącznie 18 mln 294 tys. zł. Wartość dofinansowania ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego to 8 mln 232 tys. zł.

Czytaj więcej...

Premier Morawiecki podpisał się pod programem dla Śląska

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach Program dla Śląska. W uroczystości wzięli udział przedstawicieli rządu RP, parlamentarzyści oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, któremu towarzyszyli wicewojewoda Jan Chrząszcz i dyrektor generalny Urzędu Adam Ostalecki.

Czytaj więcej...

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiskowa zapliła zielone światło dla obwodnicy Raciborza

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiskowa w Warszawie wydała ostateczną decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania dla przedsięwzięcia dla projektu Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna. To jeden z warunków, by w przyszłym roku ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Czytaj więcej...

Inwestycje drogowe w powiecie dofinansowane przez Wojewodę Śląskiego

Wojewoda Śląski zatwierdził ostateczne listy rankingowe wniosków o dofinansowanie na rok 2018 w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Na drogach powiatowych na liście tej, na 34 wnioski, inwestycje drogowe powiatu raciborskiego znalazły się na miejscu II i VIII, co kwalifikuje je do dofinansowania z tego programu.

Czytaj więcej...