Rejestracja  

Osiedle na Łąkowej z dofinansowaniem z Banku Gospodarstwa Krajowego

Racibórz otrzyma dofinansowanie na budowę nowych mieszkań komunalnych przy ul. Łąkowej. W sumie do 2021 r. w tej lokalizacji wybudowanych zostanie 96 mieszkań komunalnych. Planowany koszt inwestycji to łącznie 18 mln 294 tys. zł. Wartość dofinansowania ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego to 8 mln 232 tys. zł.

Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował listę wniosków, które decyzją Banku spełniają wymagania w sprawie finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych i lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy i kwalifikują się do udzielenia finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat. Finansowe wsparcie, w przypadku Raciborza wyniesie 8 mln 232 tys. zł, tj. 45% wartości inwestycji.

Racibórz z udziałem Towarzystwa Budownictwa Społecznego złożył wnioski na inwestycję przy ul. Łąkowej. Jej realizację zaplanowano dwuetapowo. Budowa pierwszego budynku, ruszy wiosną tego roku. Do jesieni 2019 r. powstanie tam 48 nowych mieszkań komunalnych. Drugi, bliźniaczy budynek i kolejnych 48 mieszkań zostanie oddanych do użytku na wiosnę 2021 r. Zadanie obejmuje także zagospodarowanie terenu. Powstaną: parking, plac zabaw, miejsce do odpoczynku oraz siłownia pod chmurką.

Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego od 1998 roku buduje wielorodzinne budynki mieszkalne z mieszkaniami pod wynajem dla raciborzan. Gmina Racibórz posiada 100% udziałów w spółce. Budowa mieszkań finansowana jest z preferencyjnych kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego. Miasto wspomaga inwestycje przekazując grunty budowlane z zasobów gminy i środki finansowe. Do tej pory z oferty TBS skorzystało 221 rodzin. Tylko w tym roku oddamy w ręce mieszkańców Raciborza kolejnych 36 nowych mieszkań w dwóch budynkach przy ul. Przejazdowej.

Źródło: www.raciborz.pl