Rejestracja  

ZDW wkrótce ogłosi przetarg na remont drugiego wiaduktu w Nędzy

Prawdopodobnie jeszcze w marcu ma się rozpocząć remont drugiego wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 421 (ul. Jana III Sobieskiego). Roboty oznaczają utrudnienia w ruchu, ale Zarząd Dróg Wojewódzkich zapewnia bezpłatną komunikację zastępczą dla mieszkańców.

Czytaj więcej...

Ochrona własności intelektualnej w przedsiębiorstwie

Spotkanie I, poświęcone zagadnieniom ochrony własności intelektualnej w przedsiębiorstwie, odbędzie się 23 czerwca 2016 r. w Centrum Konferencyjnym Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, przy ul. Jordana 18 w Katowicach w godzinach od 13.00 do 16.00.

Czytaj więcej...

Droga Racibórz - Pszczyna kluczowa dla województwa

Zarząd woj. śląskiego przyjął wstępny projekt RPO na lata 2014-20. Wśród strategicznych projektów, o czym zapewniano wcześniej, znalazła się droga Racibórz - Pszczyna, na której odcinek Rudnik - Rybnik przypadnie 900 mln zł.

Czytaj więcej...

Inwestycji DR - nic nie zagraża

Projekt drogi Racibórz-Pszczyna został wpisany na listę kluczowych inwestycji przyszłego okresu programowania unijnego. Nie zagrażają mu nawet zmiany personalne na najwyższych szczeblach władzy wojewódzkiej. W tym tygodniu odbyło się robocze spotkanie dotyczące realizacji wspomnianej inwestycji. Gospodarzem było miasto Racibórz, lider o opracowania dokumentacji projektowej. Szczegóły ustaleń przedstawił nam zastępca prezydenta miasta - Wojciech Krzyżek.

Czytaj więcej...

Umowa z Przewozami Regionalnymi

Zarząd Województwa Śląskiego podpisał wczoraj umowę z Przewozami Regionalnymi na obsługę przewozów na pięciu tzw. liniach stykowych, łączących sąsiadujące ze sobą województwa.

Czytaj więcej...