Rejestracja  

Inwestycji DR - nic nie zagraża

Projekt drogi Racibórz-Pszczyna został wpisany na listę kluczowych inwestycji przyszłego okresu programowania unijnego. Nie zagrażają mu nawet zmiany personalne na najwyższych szczeblach władzy wojewódzkiej. W tym tygodniu odbyło się robocze spotkanie dotyczące realizacji wspomnianej inwestycji. Gospodarzem było miasto Racibórz, lider o opracowania dokumentacji projektowej. Szczegóły ustaleń przedstawił nam zastępca prezydenta miasta - Wojciech Krzyżek.

Etap projektowania inwestycji do najłatwiejszych należeć nie będzie, bo w całym procesie uczestniczą wszystkie gminy od Rudnika, przez Racibórz, po Rybnik. Dodatkowym utrudnieniem jest skala inwestycji, budowa 30-kilometrowego odcinka drogi. Takiego przedsięwzięcia gmina się jeszcze nie podejmowała. Porozumienie zostało podpisane z marszałkiem a uzgodnienia muszą być ustalone z Zarządem Dróg Wojewódzkich.

Spotkanie w zakresie zespołu koordynującego będzie się odbywało raz w miesiącu. Tam będą zapadały decyzje kluczowe i finansowe - deklaruje wiceprezydent.

Źródło: www.vanessa.com.pl