Rejestracja  

Indonezyjczycy dostali kredyt. Rafako może się brać do roboty

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z indonezyjską firmą PT Perusahaan Listrik Negara (Persero) umowę kredytu na kwotę 80,8 mln euro na finansowanie inwestycji, której wykonawcą będzie RAFAKO. Finansowanie zostało zabezpieczone polisą Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Kontrakt obejmuje budowę dwóch bloków parowych (2x50 MW) w Indonezji na wyspie Lombok.

Czytaj więcej...

Rafamet podał wstępną informację o wynikach za 2017 r.

Większe przychody, ale mniejszy zysk netto w porównaniu do 2016 r. prognozuje kuźniański Rafamet w raporcie o wstępnych wynikach finansowych za miniony rok.

Czytaj więcej...

Rafamet. Nowe zamówienia od zagranicznych klientów

W ciągu trzech ostatnich tygodni 2017 roku firma RAFAMET S.A. otrzymała zamówienia na produkcję pięciu obrabiarek dla zagranicznych odbiorców. Spółka wraca po latach na rynek izraelski, wyprodukuje też maszynę dla rosyjskiej firmy. Producent z Kuźni Raciborskiej dostarczy ponadto kolejne maszyny klientom z Belgii oraz Chin.

Czytaj więcej...

Zmiana w fotelu prezesa Mieszko S.A.

Funkcję prezesa MIESZKO S.A. od 1 lutego 2018 roku pełni Juozas Daunys. Darius Saikevičius, który pełnił tę rolę tymczasowo, wraca aktualnie do pracy w Radzie Nadzorczej MIESZKO.

Czytaj więcej...

Kurs na Indie. Rafako prezentuje innowacyjne technologie

- Rafako się zmienia. Rynek jest dynamiczny i wymaga od nas innowacyjnego podejścia. Z tego względu z jednej strony inwestujemy w badania i nowe technologie a z drugiej aktywnie szukamy perspektywicznych rynków zagranicznych. Indie to jeden z priorytetowych rynków dla Rafako - mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu RAFAKO S.A.

Czytaj więcej...