Rejestracja  

Polski Fundusz Rozwoju coraz bliżej inwestycji w Rafako

Raciborska spółka poinformowała o zawarciu umowy o współpracy pomiędzy Funduszem Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych a PBG i zalezną spółką Multaros Trading Company, a także o zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego prospektu emisyjnego akcji Rafako S.A.

Te działania są niezbędne, by powstały z inicjatywy wicepremiera Mateusza Morawieckiego Polski Fundusz Rozwoju mógł dokapitalizować raciborskie Rafako i przejąć kontrolny pakiet akcji. Emisja spowoduje zmniejszenie udziału PBG w głosach na walnym i kapitale Rafako poniżej 50 proc. plus jedna akcja. Nie oznacza to jednak, że spółka z Wysogotowa straci wpływ na raciborską spółkę. PBG ma uprawnienie osobiste do powoływania większości członków rady nadzorczej Rafako. Dniem prawa poboru jest 6 listopada 2017 roku.

Przypomnijmy, w lipcu tego podpisano wstępne porozumienie o współpracy. - Podpisaniem porozumienia chcemy rozszerzyć współpracę Grupy PFR z RAFAKO, wzmacniając firmę w realizacji strategii rozwoju. Jako Grupa PFR udostępniamy takim firmom jak RAFAKO możliwość pozyskania kapitału, ubezpieczenia eksportu czy wsparcia ekspansji zagranicznej. Wierzymy, że RAFAKO może z powodzeniem zaistnieć na rynkach zagranicznych, takich jak Indonezja, Kazachstan, Bałkany czy Zatoka Perska. Rozwój przedsiębiorczości to jeden z priorytetów tzw. Planu Morawieckiego oraz Grupy PFR. Współpraca z Rafako jest jednym z przykładów wspierania przez instytucje rozwojowe ponad 100 tys. firm w realizacji ich strategii wzrostu - zapowiada Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Źródło: www.naszraciborz.pl