Rejestracja  

Henkel ponownie wyróżniony za działania w dziedzinie HR

Henkel Polska po raz trzeci z rzędu otrzymał certyfikat HR Najwyższej Jakości za stosowanie najlepszych praktyk zarządzania kapitałem ludzkim i prowadzenie odpowiedzialnej polityki personalnej.

Certyfikat HR Najwyższej Jakości przyznawany jest przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami na podstawie analizy takich obszarów jak: rekrutacja i outplacement, systemy motywacyjne i wynagrodzenia, rozwój pracowników, komunikacja wewnętrzna, employer branding i CSR. Wyróżnienie otrzymują firmy, które spełniają najwyższe standardy zarządzania kapitałem ludzkim i wspierają inicjatywy propracownicze.

- Jesteśmy niezmiernie dumni, że po raz trzeci z rzędu firma Henkel została wyróżniona za działania z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim. Od samego początku staramy się budować pozytywny wizerunek firmy jako wiarygodnego i rzetelnego pracodawcy. Ten certyfikat jest potwierdzeniem, że nasze działania przynoszą zamierzone efekty – powiedziała Karolina Szmidt, dyrektor ds. HR w Henkel Polska.

Firma Henkel została wyróżniona za autorski projekt szkoleń „Skills Trade” prowadzonych przez pracowników dla pracowników, który powstał w polskim oddziale w 2015 roku. Warsztaty w ramach inicjatywy prowadzone są przez ochotników, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami ze współpracownikami. Szkolenia obejmują bardzo szeroki zakres tematyczny, co wynika z bieżącego zapotrzebowania pracowników oraz możliwości prowadzących. Przykładowo, do tej pory odbyły się szkolenia z obsługi Excela i Power Pointa, obowiązującego w firmie systemu SAP, ale również takie, które dotyczyły zarządzania projektem, zarządzania sytuacją kryzysową, negocjacji handlowych, finansów, marketingu czy IT. Szkolenia są ogólnodostępne dla pracowników Henkla i odbywają się stacjonarnie w siedzibie firmy.

O firmie Henkel Polska
Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), Beauty Care (kosmetyków) oraz Adhesive Technologies (klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych). Założona w 1876 roku firma, jest obecna w Polsce od 1990 roku, oferując tak znane marki jak między innymi: Persil, Syoss, Schwarzkopf, Ceresit i Loctite. Henkel zatrudnia w Polsce 950 pracowników i posiada 6 centrów produkcyjnych oraz międzynarodowe centrum B+R w Stąporkowie. Firma jest jednym ze światowych liderów zrównoważonego rozwoju. W Polsce cieszy się reputacją dobrego pracodawcy i firmy odpowiedzialnej społecznie, co potwierdzają liczne niezależne nagrody i wyróżnienia. Jest sygnatariuszem Karty Różnorodności.

Źródło: www.zamekpiastowski.pl