Rejestracja  

Zasmakuj w Technologii podczas Pikniku Wiedzy

Mnóstwo pomysłów na własny biznes, wystawa komputerów przeszłości oraz innowacji, które rodzą się w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Do tego możliwość poznania arkanów ekonomii z dr hab. Robertem Gwiazdowskim – Prezydentem Centrum im. Adama Smitha. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczniów, studentów, pracowników naukowych i przedsiębiorców w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym. Już 17 stycznia w godz. 9-16 podczas Pikniku Wiedzy, budynek przy ul. Wojska Polskiego 8 w Sosnowcu stanie się prawdziwym rajem dla rozsmakowanych w technologii.

Czytaj więcej...

Śląskie w 7 i pół minuty

Powstał nowy film prezentujący atrakcyjność turystyczną województwa śląskiego. W myśl hasła promocyjnego „Śląskie. Pozytywna energia" w produkcji wystąpili młodzi i kreatywni ludzie mieszkający i tworzący w regionie.

Czytaj więcej...

Skanska wyremontuje ulicę Markowicką

Warunkiem sine qua non dynamicznego rozwoju gospodarczego jest odpowiednio rozwinięta infrastruktura komunikacyjna i to na wielu obszarach. największe znaczenie ma infrastruktura komunikacyjna – transportowa. Obrót gospodarczy to przecież nic innego jak kupowanie i sprzedawanie towarów i usług. Żeby transakcje mogły dochodzić do skutku, obie strony muszą się spotkać i ustalić warunki umowy. Kolejnym krokiem jest dostarczenie towarów w ustalone miejsce. I tu często zaczynają się schody. Oczywistym jest, że wraz z poprawą przepustowości kanałów transportowych rośnie potencjał wzrostu gospodarczego – możliwe jest po prostu przewiezienie większej ilości towarów, więcej klientów może dotrzeć do punktu wykonywania usług. Znaczenie dobrej jakości dróg dla rozwoju ekonomii i przedsiębiorczości w regionie dostrzegło ostatnio miasto Racibórz, które w 2012 roku rozpoczęło szereg remontów drogowych.

Czytaj więcej...

Miasteczko Twinpigs Najlepszym Produktem Turystycznym Roku!


Miasteczko Twinpigs – Westernowy Park Rozrywki został NAJLEPSZYM PRODUKTEM TURYSTYCZNYM ROKU! Uroczysta Gala, na której ogłoszono wyniki konkursu na Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej odbyła się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Czytaj więcej...

Bogactwo terenów i obiektów inwestycyjnych w gminie Krzanowice

Powiat raciborski jest bogaty w liczne i atrakcyjne tereny inwestycyjne. Przyłączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tereny Raciborza z pewnością stanowią niezwykle kuszący kąsek dla potencjalnych inwestorów, głównie ze względu na możliwe ulgi podatkowe, jakie można uzyskać na tym terenie. Niemniej, by można było myśleć o inwestycjach trzeba najpierw uzbroić teren. Dodatkowym czynnikiem, który może odwlec w czasie inwestycje na tym terenie, może być również jego narażenie na zalanie w czasie ewentualnych powodzi. Do czasu powstania zbiornika Racibórz Dolny jest to czynnik potencjalnie hamujący inwestycje, którego wpływu nie można bagatelizować. Dlatego inwestorzy mogą zainteresować się innymi terenami w powiecie raciborskim gotowymi do ulokowania ich kapitału.

Czytaj więcej...