Rejestracja  

Atrakcyjny Śląsk na targach inwestycyjnych EIRE

Województwo Śląskie zaprezentowało się na targach inwestycyjnych EIRE. W dniach od 5 do 7 czerwca 2012 roku w kompleksie targowym Fiera Milano w Mediolanie odbyła się jedna z największych tego typu imprez w Europie.

Województwo Śląskie promowało swoją ofertę inwestycyjną na stoisku o powierzchni 20 m2, na którym odbyły się spotkania z potencjalnymi inwestorami i firmami zainteresowanymi lokalizacją swoich inwestycji w regionie. W ramach projektu "Metropolia Silesia - atrakcyjne miejsce inwestycji" Górnośląski Związek Metropolitarny otrzymał 900 tys. złotych unijnego dofinansowania. Dzięki temu wsparciu finansowemu aż 12 spośród 14 miast Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, które używają wspólnej nazwy Metropolia Silesia, przygotowało ofertę inwestycyjną na Targi EIRE 2012.

Mediolańskie Targi EIRE ta jedna z najbardziej znaczących imprez wystawienniczych w europejskiej branży nieruchomości i inwestycji. Targi te to przede wszystkim dobra okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych, znalezienia potencjalnych inwestorów, to także zaprezentowanie swoich ofert inwestycyjnych. Udział w mediolańskich targach EIRE to m. in. dobra okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych, znalezienia potencjalnych klientów, jak również udziału w europejskiej sieci kontaktów biznesowych i podtrzymania więzi z dotychczasowymi partnerami lub klientami. To także inwestycja w specjalistyczną wiedzę o nowościach i trendach na rynku nieruchomości oraz możliwość korzystania z analiz i informacji zamieszczanych na specjalistycznym portalu internetowym MyEIRE.

Na targach w 2012 roku spotkało się ponad 450 wystawców, ponad 300 akredytowanych dziennikarzy i ponad 10 000 zwiedzających. Podczas targów miało miejsce prawie 80 spotkań i konferencji poświęconych tematyce inwestycyjnej i nieruchomościom. Na targach EIRE są obecni przedstawiciele najważniejszych sektorów branży nieruchomości, w tym: globalni inwestorzy, międzynarodowe firmy budowlane, deweloperzy, sprzedawcy i zarządcy nieruchomości, biura konstruktorskie i architektoniczne, instytucje i naukowe jednostki badawcze, firmy obsługi finansowej inwestycji, a także związki, stowarzyszenia i organizacje branżowe. Wśród wystawców i uczestników EIRE są reprezentanci z następujących państw (w kolejności alfabetycznej): Afganistan, Albania, Algieria, Argentyna, Austria, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Czarnogóra, Chiny, Chorwacja, Czechy, Dania, Egipt, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kanada, Luksemburg, Macedonia, Malta, Maroko, Niemcy, Nikaragua, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Turcja, USA, Węgry i Wielka Brytania.

Głównym elementem projektu "Metropolia Silesia - atrakcyjne miejsce inwestycji" była przygotowana w kilku wersjach językowych multimedialna oferta inwestycyjna. Zawiera ona 73 oferty inwestycyjne z 12 miast metropolii. Każda oferta zawiera krótki opis miasta, typ inwestycji, powierzchnię nieruchomości, dostępną infrastrukturę techniczną i dostępność komunikacyjną. Metropolia Silesia promuje się we Włoszech po raz pierwszy. Wcześniej swoją ofertę przedstawiała podczas podobnych imprez w Wiedniu, Monachium, Cannes i Madrycie.

Po zakończeniu tego projektu Górnośląski Związek Metropolitalny przystąpi do realizacji podobnego przedsięwzięcia pod nazwą „Inwestuj w Metropolii Silesia”. W jego ramach zaplanowano udział w targach inwestycyjnych Expo Real w Monachium w latach 2012-2013, stworzenie kolejnej multimedialnej oferty inwestycyjnej (złożonej z oferowanych 97 działek 13 miast GZM) oraz produkcję materiałów promocyjnych. Wartość projektu to prawie 1 mln zł.