Rejestracja  

Śląskie w 7 i pół minuty

Powstał nowy film prezentujący atrakcyjność turystyczną województwa śląskiego. W myśl hasła promocyjnego „Śląskie. Pozytywna energia" w produkcji wystąpili młodzi i kreatywni ludzie mieszkający i tworzący w regionie.
Film ma swoja fabułę. Jest to historia piątki młodych i kreatywnych ludzi, którzy podczas spotkania w domu jednego nich postanawiają podzielić się swoimi doświadczeniami i emocjami związanymi z podróżowaniem i zwiedzaniem województwa śląskiego. W trakcie opowieści towarzystwu udziela się atmosfera przeżytych przygód i postanawiają je odtworzyć, wizualizując atrakcje turystyczne tego regionu. Dzięki naszym bohaterom i zastosowaniu przez nich różnych technik mamy możliwość przenieść się w poszczególne miejsca i poznać je razem z nimi. Wspólna podróż rozpoczyna się od zamku w Pszczynie, skąd nasza bohaterka przenosi się w Beskidy. Dalej juz razem z pozostałymi przyjaciółmi odwiedzają poprzemysłowe obiekty na Szlaku Zabytków Techniki. Ich podróż kończy się na Szlaku Orlich Gniazd na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Film jest zrealizowany w tradycyjnej technice filmowej oraz z wykorzystaniem grafiki komputerowej 3D. Będzie służył promocji województwa podczas imprez targowych i promocyjnych w kraju i za granicą.

„Film trwa 7 i pół minuty, gdyż nie jest to reklamowy spot telewizyjny. Dłuższa wypowiedź jest potrzebna i będzie prezentowana przy wielu okazjach, tam gdzie odbiorca ma czas, aby spokojnie zapoznać się z ofertą regionu" - powiedział Tomasz Stemplewski dyrektor Wydziału Gospodarki, Promocji i Współpracy Międzynarodowej.

Autorami filmu są Matylda Sałajewska i Marcin Nowrotek. To już kolejny efekt współpracy Urzędu Marszałkowskiego z Matyldą Sałajewską. Artystka wywodząca się z katowickiej ASP wykonała już m.in. plakaty promocyjne na lotnisku Katowice w Pyrzowicach oraz folder promocyjny województwa. W filmie występują Maja Obłodecka, Gabrysia Hubner, Jola Sauer, Dominik Tokarski, Radek Wochal i pies Brego. Muzyka: Leonardo Perez.

FILM DOSTĘPNY TUTAJ

Źródło; www.slaskie.pl