Site Overlay

Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest wyborną okazją, by poświęcić czas waszemu psowi. Wyjazd razem z ukochanym zwierzakiem to rewelacyjna możliwość, by odpocząć, jednocześnie ofiarując pupilowi chwilę. W lecietrzeba pamiętać o kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, nierzadko łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością i niewielką ceną. Są produkowane dla psów wielu gabarytów, dlatego bez problemu kupimy średnicę odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być ziołowe albo substancjami syntetycznymi. Syntetyczne cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do masy zwierzaka, należy więc przeczytać przed zakupem, że wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, przez co zapewniają kompleksową opiekę pupila. Obroża dla psa jest skuteczna aż 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Zwierzaki z chęcią przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają zwiększonej ochrony w postaci środków na kleszcze, dlatego, że zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza stanowi zagrożenie powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania psa przez pasożyta, dlatego daje ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące wodę potrzebna jest większa ochrona, na przykład w formie zakropień zawierających środek na kleszcze lub specjalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby zabezpieczyć naszego psa w trakcie letniej wyprawy warto zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

sklep zoologiczny online https://www.krakvet.pl/